Індекс бігмака. Українська гривня посіла п’яте місце з кінця у списку недооцінених валют

В Україні бігмак коштує 62 грн

Українська гривня посіла п’яте місце з кінця у списку недооцінених валют в індексі бігмака. Про це повідомляють у рейтингу видання The Economist за січень 2021 року.

Об этом сообщает Компромат

За даними видання, бігмак в Україні коштує 62 грн, тоді як у США – $5,66. Згідно з індексом бігмака, в Україні обмінний курс має становити 10,95 грн/$. Отже, українську валюту вважають недооціненою на 61,1% порівняно з фактичним курсом.

Найбільш недооціненими валютами світу стали грошові одиниці Лівану (на 68,7%), Росії (68%), Туреччини (64,5%) і Південної Африки (61,9%).


.png_03
Скріншот: economist.com


Переоціненими валютами в індексі вважають швейцарський франк (на 28,8%), шведську крону (12,6%) і норвезьку крону (7,5%).

Минулого року гривня в рейтингу посідала сьоме місце з кінця. За даними The Economist, вона була недооціненою на 58,1% щодо долара.

Індекс бігмака розраховує справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бігмака в мережі фастфудів McDonald’s. Вважають, що в собівартість бургера увійшли основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, підсумувавши які, можна отримати узагальнений споживчий кошик, яка, зокрема, визначає і обмінний курс національної валюти щодо долара.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/indeks-bigmaka-ukrajinska-grivnja-posila-p-jate-mistse-z-kintsja-u-spisku-nedootsinenih-valjut-1535465.html”

 

Откат ИНФО

Вся правда про державні закупівлі.