750 проба, 18 карат. Вченим вдалося створити золото з пластику - Подробиці

Подія: У Швейцарії створили 18-каратне золото, яке має властивості пластику.


Деталі і коментарі: Новий матеріал складається з монокристалів золота, амілоїдів та полімерної матриці. Учені лабораторії ETH зазначають, що воно у 5-10 разів легше, ніж звичайний метал. Звідки взялася легкість? Важкий метал у новому золоті замінили на полімерний латекс. Окрім того, воно містить незліченну кількість крихітних повітряних кишень. Важко повірити, але золото професора Раффаеле Мецзенги та його помічників не тоне у воді.


Як їм це вдалося? Спочатку спеціалісти створили спеціальну суміш, яку перетворили на гель. Після цього воду у гелі замінили на спирт і помістили в камеру з високим тиском, аби змішати з вуглекислим газом. Під дією тепла аерогель став речовиною, яка зберегла 750 пробу золота (найпопулярнішу на світовому ринку ювелірних прикрас).


"Це золото має властивості пластику, — каже Мецзенга в коментарі сайту ETH (Швейцарської вищої технічної школи Цюриха). — Але якщо шматок впаде на тверду поверхню, то це прозвучить як падіння пластику. Втім новостворене золото блищить як металеве. Також його можна відшліфувати і надати йому потрібної форми".Дослідники можуть регулювати твердість матеріалу, змінюючи склад золота. Вони також можуть замінити латекс у складі на інші пластмаси, такі як поліпропілен. Оскільки останній при певній температурі переходить у рідку форму, виготовлене з нього пластикове золото може імітувати процес плавлення золота, але при набагато нижчих температурах. Крім того, форма наночастинок золота може змінити колір матеріалу: золото може бути традиційно жовтим або мати фіолетовий відтінок.


"Наш підхід дозволяє нам створювати майже будь-який вид золота, відповідно до бажаних властивостей", — каже Мецзенга.


Науковець додає, що найкраще застосовування його золото знайде у виробництві годинників та ювелірних прикрас, також його мого можна використовувати в електроніці.


Що було раніше: Професор Раффаеле Мецзенга вже давно експериментує із золотом. Три роки тому йому вдалося створити золотий пінопласт, який можна використовувати у техніці. А ще за два роки до цього науковець винайшов золотий папір. Його можна використовувати, наприклад, у кулінарії.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/750-proba-18-karat-vchenim-vdalosya-stvoriti-zoloto-z-plastiku”

 

Откат ИНФО

Вся правда про державні закупівлі.